Wytwarzanie Wyrobów Ceramiki Szlachetnej

O firmie

Wytwarzanie Wyrobów Ceramiki Szlachetnej to rodzinna firma z bogatymi tradycjami, sięgającymi 1946 roku. Aktualną nazwę nasze przedsiębiorstwo zawdzięcza Zbigniewowi Molendzie, który w 1984 roku otworzył swój zakład w Wałbrzychu. Od 1996 roku zakład wykorzystuje do produkcji wyrobów ceramicznych sterowany elektronicznie piec. Nasze dzieła ceramiki użytkowej i szlachetnej powstają w temperaturze 1100°C.

Formy do wyrobu pijałek

Jesteśmy głównymi producentami kubków do wody mineralnej, popularnie zwanych „pijałkami”. Jako jedyne w kraju nasze wyroby posiadają atest Państwowego Instytutu Higieny, a także atesty spożywcze i atesty wyrobów artystycznych. Oprócz „pijałek” w naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju wyroby ceramiczne, takie jak kubki, popielniczki, wazony, świeczniki i wiele innych. Wytwarzanie Wyrobów Ceramiki Szlachetnej zajmuje się także sprzedażą produktów stworzonych specjalnie na szczególne okazje, np. targi, zjazdy, konferencje itp.

Przygotowywanie form do wyrobów ceramicznych

Współpracujemy z blisko 20 uzdrowiskami w całym kraju. Nasze wyroby ceramiczne trafiają także do zagranicznych odbiorców, m.in. z Czech, Niemiec, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych.